Dramatyczne nagranie z Białorusi. Na ulicach trwają starcia protestujących z milicją.

Protestujący pojawili się na ulicach Mińska-przekazała agencja Interfax Zachód. Zgodnie z informacjami tego źródła na ulicę wyszło ok. 7 tysięcy osób. Do stolicy Białorusi cały czas ściągany jest sprzęt wojskowy.

Andrzej Poczobut, dziennikarz oraz członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi przekazał, że w stolicy tego kraju wobec demonstrantów służby użyły gazu łzawiącego i armatek wodnych. Łukaszenka zmobilizował wszystkie służby specjalne w kraju. Są już pierwsze zatrzymania oraz ranni. W sieci pojawiają się dramatyczne nagrania.

Demonstracje odbywają się nie tylko w Minsku, ale także w takich miejscowościach jak : Brześć, Mohylew, Witebsk, Żodzina.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka potajemnie zaprzysiężony

W środę doszło do niezapowiedzianego i tajnego zaprzysiężenia Aleksandra Łukaszenki. Wiadomość o tym wydarzeniu przekazały media, jednak już po fakcie. Nieco wcześniej pojawiały się informacje o skupieniu dużych sił milicji oraz wojska w obrębie Pałacu Niepodległości. To w tym budynku urzęduje prezydent Łukaszenka.

Protesty na Białorusi trwają od 9 sieprnia. Wszystko przez – zdaniem demonstrantów – sfałszowane wybory prezydneckie. Wynik wyborów na Białorusi kwestionują także międzynarodowi przywódcy. OBWE ma sprawdzić przypadki łamania praw człowieka, wśród których wymieniania się prześladowania, tortury i przemoc seksualna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj