Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych. „Uśmiercacie kolejną branżę”.

We Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny cmentarze pozostaną zamknięte. Branża jest zupełnie załamana. Jednak najgorsze – zdaniem handlowców – nie jest samo zamknięcie cmentarzy a ogłoszenie tej decyzji tak późno.

Cmentarze pozostaną zamknięte w dniach od 31 października do 2 listopada – powiedział premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej.

Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych. Branża liczy straty.

”Wszystkich Świętych”, to doskonały czas dla sprzedawców kwiatów oraz zniczy. Wielu przyznaje, że chciało powetować tegoroczne straty spowodowane pandemią koronawirusa właśnie teraz. Ponadto spory zastrzyk gotówki z tego okresu pozwalał na zabezpieczenie biznesu w razie późniejszych niepowodzeń. Niestety – duży popyt na „Wszystkich Świętych” oznacza większe zatowarowanie. Często na kredyt.

-Zamknięcie cmentarzy na „Wszystkich Świętych” to dla nas ogromny cios. Natomiast ciosem poniżej pasa jest ogłoszenie decyzji w piątek o 15.30. Każdy w branży na 1 listopada robi spore zatowarowanie, bardzo często jest ono na kredyt. Teraz zostaliśmy postawieni w fatalnej sytuacji. Rząd uśmierca kolejną branżę. – mówi jeden ze sprzedawców kwiatów i zniczy z Poznania.

– PODZIĘKOWANIA-

Chcielibyśmy gorąco podziękować za decyzję jaką ogłoszono w dniu dzisiejszym około godziny 15:30.

Dziękujemy za wcześniejsze wolne.

Dziękujemy, że tak bardzo uszanowaliście Naszą półroczną ciężką pracę.

Dziękujemy za to, że jesteśmy kolejną branżą, którą doprowadzacie do ruiny.

Zdjęcia poniżej przedstawiają jedynie garstkę towaru jaki za chwilę trafi na śmietnik!
Część była już zapakowana na samochody dla Naszych klientów, którzy zostali zmuszeni do rezygnacji z zamówień – czytamy na Facebooku.

Chryzantemy w magazynie
Fot. Wojtaś Ogrodnictwo
Chryzantemy w magazynie
Fot. Wojtaś Ogrodnictwo


Cmentarze zamknięte na „Wszystkich Świętych” . Sasin dzień wcześniej sugerował brak takiej decyzji.

Decyzję ogłoszoną przez premiera Mateusza Morawieckiego skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Nie szczędził słów krytyki.

W czwartek, gościem porannej rozmowy RMF FM był minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Na pytanie o możliwość wprowadzenia kolejnych obostrzeń odparł: 

– My mamy dzisiaj już daleko idące ograniczenia. One zostały wprowadzone już kilka dni temu. Dzisiaj, kiedy słyszymy o lockdownie w Niemczech czy we Francji, to właściwie tym dodatkowym elementem jest zakaz wychodzenia z domu wszystkich obywateli poza tymi momentami, kiedy jest to niezbędnie potrzebne do życia. My nie planujemy w tej chwili tego typu działań, takich dyskusji w sztabach zarządzania kryzysowego na razie nie mamy- powiedział Jacek Sasin.

fot. Wojtaś Ogrodnictwo FB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj