Aktor Dariusz Gnatowski nie żyje. Informację przekazało RMF FM. Na co zmarł gwiazdor Świata według Kiepskich?

Według informacji RMF FM zmarł 59-letni aktor Dariusz Gnatowski. Znaliśmy go przede wszystkim z roli „Boczka” w serialu „Świat Według Kiepskich”.

Wiadomość o śmierci Gnatowskiego potwierdził w rozmowie z RMF FM Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

Dariusz Gnatowski nie żyje.Na co zmarł serialowy „Boczek”?Przyczyna śmierci.

Jak donoszą źródła RMF24 aktor cierpiał na zapalenie płuc oraz miał ciężką niewydolność oddechową”. Wiadomość o śmierci jako pierwszy na Twitterze przekazał Marek Balawajder.

Dariusz Gnatowski Choroba

– Jestem chory na cukrzycę od x lat. Nie wiem kiedy tak naprawdę się zaczęło. Potem poczułem, że coś jest nie tak i zacząłem się leczyć. Nie miałem świadomości, że cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która rozwija się przez lata i prowadzi do poważnych skutków i powikłań – mówił niegdyś aktor.

Jak dodał wówczas Dariusz Gnatowski wszystko zaczęło się od ogólnego osłabienia i rany w nodze, która nie chciała się zagoić. Aktor wyznał, że gdyby nie specjalistyczna opieka lekarska, to cała sytuacja mogła skończyć się amputacją nogi.

– Cukrzyca nie boli, nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne. Kiedyś podejrzewałem, że mam jakiś kłopot. Poszedłem do lekarza i dostałem tabletki. Nikt mi nie powiedział, że to jest choroba przewlekła, na którą trzeba leczyć się ciągle – mówił Dariusz Gnatowski.

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej. Był absolwentem krakowskiej PWST(1985). Rozpoznawalność zyskał zwłaszcza dzięki swoim komediowym rolom.

Dariusz Gnatowski od 1985 roku występował na deskach Teatru Stu. Już na drugim roku studiów debiutował w spektaklu „Pluskwa”, który przygotował Jerzy Trela ze studentami.

Pięć lat temu – dokładnie 5 obchodził jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Rok później został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj