Andrzej Duda na Twitterze. Pisze o spodziewanych wzrostach zakażeń oraz noszeniu maseczki.

-Odbyłem konsultacje z GIS prof. J. Pinkasem, co do aktualnej i spodziewanej sytuacji epidemicznej. W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni. Dalsza przyszłość też zależy od nas. Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Jak powszechnie wiadomo prezydent we wrześniu mówił, że pandemia jest pod kontrolą. Ponadto od października Duda spodziewał się „wypłaszczenia”.

-Nam udało się stosunkowo bardzo nad tą pandemią zapanować – mówił w jeszcze we wrześniu prezydent. Jak dodał „nie było ani jednej sytuacji jakiegoś dużego kryzysu, nigdy w Polsce nie brakło łóżka w szpitalu i nikomu nigdy nie brakło respiratora, a ludzie generalnie przechodzą koronawirusa stosunkowo łagodnie”.

Jak dodał wzrost zachorowań ma miejsce, ale władza cały czas panuje nad pandemią. We wrześniu podkreślił także, że „nie ma dzisiaj żadnego zagrożenia wybuchem, jest wzrost, który był przewidywany i prawdopodobnie możemy się spodziewać, że do połowy października mogą być jeszcze wzrosty, tak mnie informowano, a spodziewamy się od połowy października wypłaszczenia”

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj