Godziny dla seniorów to jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni. Czeka nas nowelizacja.

Druga fala pandemii, to ponowne godziny dla seniorów w sklepach. Jednak zapisy pierwotnej wersji przepisów wzbudziły wiele kontrowersji. Rząd zdecydował się na zmiany. Wszystko przez absurdy.

Godziny dla seniorów wprowadzono ponownie. Błyskawicznie wzbudziły liczne protesty. Wielu uważa, że to rozwiązanie niewiele daje, a bardzo potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie. Do roli największego absurdu urósł fakt, że zgodnie z przepisami godziny dla seniorów obowiązywały w … sklepikach szkolnych.

Niestety, ale faktem jest, że w niektórych sklepikach szkolnych przez godziny dla seniorów od 10 do 12 obsługiwano tylko nauczycieli powyżej 60. roku życia.

Radio Zet z kolei poinformowało o problemach restauratorów. Godziny dla seniorów powodowały, że nie mogli zaopatrzyć swoich lokali tego samego dnia i musieli zrobić to dzień wcześniej.

Godziny dla seniorów – nowelizacja.

Godziny dla seniorów będą znowelizowane. Przepisy mają zostać doprecyzowane tak, by nie było już żadnych kontrowersyjnych czy absurdalnych sytuacji. Nowelizacja została już opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Według nowych wytycznych godziny nadal będą obowiązywać między 10:00 a 12:00. Wtedy to tylko osoby powyżej 60. roku życia będą mogły zrobić zakupy. Doprecyzowano jednak miejsca obowiązywania przepisu.

„Godziny dla seniorów dotyczą obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe” – informuje RMF FM.

Gdzie nie obwiązują godziny dla seniorów?

Godziny dla osób powyżej 60. roku życia nie będą obowiązywać w marketach budowlanych, sklepach odzieżowych oraz takich ze sprzętem RTV i AGD. Ponadto godziny dla seniorów nie mają zastosowania w przypadku wystąpienia zagrożenia życia  lub zdrowia podczas zakupu leku oraz żywności, jeśli może to uratować czyjeś zdrowie i życie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj