Nowy minister zdrowia. Mateusz Morawiecki powiedział, kto zastąpi Łukasza Szumowskiego. Trwa konferencja.

Premier Morawiecki wskazał, że Łukasza Szumowskiego na stanowisku szefa resortu zdrowia zastąpi Adam Niedzielski. Z kolei nowym ministrem spraw zagranicznych będzie Zbigniew Rau. Zastąpi on Jacka Czaputowicza. Niedzielski wiele lat pracował w obszarze administracji publicznej. Od dwóch lat jest szefem Narodowego Funduszu Zdrowia. Wcześniej piastował funkcje m.in. w NIK-u oraz ZUS-ie.

Nowy minister zdrowia. Premier Mateusz Morawiecki potwierdza – Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia zastąpi Adam Niedzielski. Z kolei Zbigniew Rau obejmie resort spraw zagranicznych.

– Ostatnie miesiące przyjęły Polsce, Europie i światu dużo wyzwań i napięć. Od koronawirusa po ostatnie przesilenia i protesty na Białorusi – powiedział premier.– Chcemy podziękować dwóch osobom, które przyczyniły się do tego, że sprawy związane z ochroną zdrowia i sprawy związane ze sprawami zagranicznymi były w dobrych rękach. Dziękuje za wysiłki Łukasza Szumowskiego i Jacka Czaputowicza – dodał Morawiecki.

-Minister Łukasz Szumowski złożył rezygnację dwa dni temu. Przygotował bardzo dobrze resort na drugą falę koronawirusa, która pewnie nadejdzie, przygotował procedury i jednocześnie też zgłosił pewne nowe propozycje do realizacji – podkreślił szef rządu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj