Córka prezydenta RP Kinga Duda skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Oświadczenie zamieściła na Twitterze. Prezydent ma inne zdanie niż jego córka?

Wpis córki Andrzeja Dudy został opublikowany na jej profil na Twitterze. Córka prezydenta zaznacza, że rozumie reakcję kobiet na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. „Jednak dyskusja, która pierwotnie dotyczyła wyroku, wydaje się aktualnie buntem przeciwko wszystkiemu. Część protestujących ucieka się do działań skrajnych, na które nie można wyrażać zgody – akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, obrażanie osób, które nie podzielają poglądów skrajnej grupy protestujących. Wyrażanie poglądów w sposób agresywny i obraźliwy, nawołujący do łamania prawa, przez jakąkolwiek osobę czy stronę sporu, nie może być akceptowane” – dodaje w oświadczeniu Kinga Duda.

Kinga Duda komentuje wyrok TK ws. aborcji.

Jak czytamy dalej w oświadczeniu Kingi Dudy, jej przemyślenia oraz opinie są prywatną sprawą i nie ma obowiązku się z nimi dzielić. Jednak jak podkreśla „mam poczucie, że osoby myślące podobnie do mnie nie są wystarczająco reprezentowane w tym sporze”.

„Nie potrafię się w pełni postawić w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę” – dodała Kinga Duda.

Andrzej Duda nie podziela poglądów córki?

Inne zdanie w tej sprawie zdaje się mieć prezydent Andrzej Duda.Jego zdaniem aborcja ze względów eugenicznych nie powinna być w Polsce dozwolona. – Wiele razy o tym mówiłem i nigdy tego nie ukrywałem, że aborcja z tzw. względów eugenicznych nie powinna być w Polsce dozwolona. Uważałem i uważam, że każde dziecko ma prawo do życia – mówił prezydent w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj