Umowa koalicyjna podpisana. Była minister w rządzie PiS zdradziła szczegół. Kryzys nie powstał w wyniku braku poparcia ustaw?

– To bardzo dobry dzień, nie tylko w ramach Zjednoczonej Prawicy, ale również dla Polski – powiedziała Elżbieta Rafalska, eurodeputowana PiS, a także była minister pracy. Rafalska zwróciła uwagę, że przyczyną konfliktu w Zjednoczonej Prawicy były ambicje polityczne lidera Solidarnej Polski.

– Jestem przekonana, że po takim kryzysie i długiej drodze do porozumienia, nasi koalicjanci będą szanować to porozumienie. To dzisiaj wartość nadrzędna. Jest to porozumienie programowe i polityczne. Mam nadzieję, że nikt po podpisaniu umowy nie odważy się doprowadzić po raz drugi do takiego przesilenia – dodała w rozmowie z Wirtualną Polską Elżbieta Rafalska.

Zdaniem europosłanki kryzys w Zjednoczonej Prawicy nie został wywołany przez sprzeciw wobec ustawy o ochronie zwierząt i bezkarności urzędników.

– Odłóżmy między bajki argumentację, że te ustawy były przyczyną tego kryzysu. To bardziej różne ambicje polityczne, w tym przypadku jednego z koalicjantów, miały wpływ na obecną sytuację – mówi Rafalska w rozmowie z WP.

Jak dodaje prezes PiS opanował sytuację i dzięki temu koalicja trwa nadal. Rafalska podkreśla, że po tym konflikcie Zjednoczona Prawica wyjdzie zdecydowanie silniejsza i będzie rządzić skuteczniej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj