Stadnina w Janowie. Jest wynik kontroli weterynarza. Sytuacja nie jest najlepsza.

Ministerstwo Rolnictwa dość długo utrzymywało, że w Stadninie w Janowie sytuacja jest pod kontrolą. Nieco inne zdanie można wyrobić sobie czytając pismo wiceministra rolnictwa Szymona Giżyńskiego. Wynika z niego, że Inspekcja Weterynaryjna wskazała na „uchybienia w odniesieniu do warunków bytowania zwierząt i w stosunku do jakości paszy”.

Pismo z datą z czerwca 2020 roku, zawiera odpowiedź wiceministra Szymona Giżyńskiego na putanie posła PSL Jarosława Rzepy. Polityka zaniepokoiła sytuacja w stadninie. Na temat dramatu koni mówiły Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Dorota Niedziela. Obie panie zjawiły się w stadninie w ramach poselskiej interwencji w maju. Wtedy to opublikowały zdjęcia brudnych boksów i stojących we własnych odchodach krów.

Wczoraj wspólnie Joanna Kluzik Rostkowska byłyśmy na interwencji poselskiej w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim To co…

Geplaatst door Dorota Niedziela op Dinsdag 19 mei 2020

-Uwłaczające dla tych zwierząt. Przebywać w takich warunkach. Jeszcze bardziej uwłacza fakt, co zrobiono z tego miejsca. Niegdyś dumy Polski na skalę światową – mówi portalowi 24Polityka.pl jeden z mieszkańców okolic stadniny.

Jak się okazało, w trakcie interwencji poselskiej na miejscu odbywała się kontrola weterynaryjna. Sporo z zarzutów posłanek zostało potwierdzonych.

-W dniach 19-21 maja Inspekcja Weterynaryjna szczebla powiatowego przeprowadziła kontrolę w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. W trakcie kontroli stwierdzono uchybienia w odniesieniu do warunków bytowania zwierząt, zapewnienia całodobowej obsługi zwierząt, prowadzenia wymaganej dokumentacji dotyczącej m.in. identyfikacji koni oraz jakości paszy dla zwierząt. W chwili obecnej trwa postępowanie pokontrolne związane z wszczęciem postępowania administracyjnego oraz wdrożeniem działań naprawczych. 3 czerwca Główny Lekarz Weterynarii zobligował Lubelskiego Lekarza Weterynarii do przedstawienia, do dnia 15 czerwca, pełnych informacji o wynikach kontroli, zaleceniach oraz wdrożonych działaniach naprawczych” – można przeczytać w piśmie wiceszefa resortu rolnictwa Szymona Giżyńskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj