Koronawirus. Minister Adam Niedzielski mówi o nawet 20 tys. zakażeń w przyszłym tygodniu.

Koronawirus. Nasz kraj nadal notuje dzienny przyrost zachorowań na poziomie kilku tysięcy osób. Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że sytuacja jest poważna.

– W przyszłym tygodniu możemy wejść w 15-20 tys. zakażeń dziennie – powiedział Adam Niedzielski.

Koronawirus. Zmiany warunków kwarantanny.

-Chcemy zmienić warunki kwarantanny. Chcemy wprowadzić możliwość tzw. telepracy za zgodą pracownika i pracodawcy tak, żeby te osoby mogły mieć możliwość pracy, bo póki co jej nie miały. – powiedział Adam Niedzielski.

Koronawirus. Zmiana w przepisach dotyczących błędu w sztuce lekarskiej.

-Chcemy dać bezpieczeństwo karne dla lekarzy. W ustawie, którą przedłożymy znajduje się przepis, który wyłącza odpowiedzialność karną dla lekarzy, który w ramach walki z #COVID19 popełnią nieumyślny błąd – powiedział cytowany na Twitterze minister zdrowia.

Koronawirus. Adam Niedzielski mówi o nawet 20 tysiącach zakażeń w przyszłym tygodniu.

– Ten wzrost nie zahamował. On przez weekend zawsze jest mniejszy. Możemy spodziewać się, że w przyszły tydzień wejdziemy z liczbą nawet 15-20 tysięcy zakażeń – zaznaczył. Szef resortu zdrowia zaapelował także do wszystkich o przestrzeganie zasad obostrzeń.

Niedzielski powiedział, że maseczka oraz dystans społeczny to niezbędne narzędzia do zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Koronawirus. Podwyżki dla medyków za walkę z COVID-19

Mówiąc o pomocy dla służby zdrowia, Adam Niedzielski wymieniał tzw. „klauzulę dobrego samarytanina” a także spore podwyżki. – Te osoby, które będą na pierwszej linii walki z koronawirusem, otrzymają dodatek w wysokości 100 proc. ich pensji podstawowej. Dodatkowo ci, którzy zostaną skierowani na kwarantannę, mogą liczyć na pełne wynagrodzenie w okresie izolacji – zaznaczył szef resortu zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj