Były minister transportu Sławomir Nowak usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie kolejne zarzuty o charakterze korupcyjnym. Nowak miał zostać przesłuchany w piątek – wynika z nieoficjalnych doniesień PAP.

Sławomira Nowaka zatrzymano w lipcu 2020 r. Były szef ministerstwa transportu podejrzany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji.

Poza Sławomirem Nowakiem statusem podejrzanego w tej sprawie objęto już sześć osób.

Według ustaleń PAP, w piątek 2 października do Prokuratury Okręgowej w Warszawie doprowadzono na przesłuchanie Sławomira Nowaka. Zapowiadano to już na początku tego tygodnia.

Nowak miał dziś usłyszeć zarzuty korupcyjne, które dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych od Wojciecha T., byłego wiceprezesa PGE i Energi za pośrednictwem Leszka K.  Ponadto Nowak miał czerpać korzyści majątkowe od byłego prezesa Polskiego Koncernu Naftowego Orlen za pośrednictwem „osoby trzeciej” – informuje osoba znająca kulisy śledztwa.

Na obecnym etapie prokuratura nie informuje o szczegółach stawianych zarzutów oraz planowanych i podjętych czynnościach procesowych – przekazała
Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz  

Zatrzymanie Sławomira Nowaka

Sławomira Nowaka zatrzymano w lipcu 2020 r.,  jako podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji.

We wtorek 29 września Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego prezesa PKN Orlen Dariusza K. Miał on w latach 2012-2016 przekazać Nowakowi 200 tysięcy złotych w zamian za „korzystne warunki kontraktu”.

We wtorek CBA dokonało zatrzymania Wojciecha T. byłego wiceprezesa PGE i Energi, który także jest podejrzany o wręczanie korzyści majątkowych w zamian za stanowiska w zarządach wymienionych spółek. T. miał wręczyć Nowakowi łapówkę dwukrotnie – pierwszy raz, kiedy Nowak był szefem gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, a drugą już jako ministrowi transportu. Kilkadziesiąt tysięcy złotych miało wystarczyć aby T. został wiceprezesem spółki Energa. Pośredniczyć w przekazaniu środków miał zatrzymany Leszek K.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj