Funkcjonariusze policji weszli do warszawskiego ratusza. Policjanci szukają i zabezpieczają dokumenty.

Awaria w oczyszczalni „Czajka” wywołała spore emocje w Warszawie. Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Karolina Gałecka przekazała, że na polecenie prokuratury do MPWiK oraz  Urzędu Miasta weszli policjanci.

Awaria „Czajki”. Prokuratura będzie stawiać zarzuty?

Awaria w „Czajce” spowodowała liczne działania służb. Jak przekazała Karolina Gałecka policja we wtorek weszła do ratusza i MPWiK.

„Deklarujemy pełną gotowość do współpracy. Mamy nadzieję, że organy ścigania z pełną starannością i w trosce o ustalenie prawdy przeanalizują zgromadzony materiał” czytamy na Twitterze Gałeckiej.

Według naszego źródła prokuratura może finalnie postawić zarzuty prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

-Według mnie są naciski polityczne na prokuraturę. Chcieliby postawić Rafałowi zarzuty, ale muszą mieć jakieś podstawy, których prawdopodobnie nie znajdą. Rozegranie – rząd pomaga Warszawie a winny jest prezydent z opozycji mogłoby poprawić notowania PiS. – mówi osoba z otoczenia prokuratury.

Wcześniej sprawę do prokuratury zgłosił Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Marek Gróbarczyk minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przekazał sprawę awarii ”Czajki” śledczym. Sugerował Rafała Trzaskowskiego jako odpowiedzialnego za powstałą awarię.

-Mamy powtórkę sprzed roku i kolejną katastrofalną awarię Czajki. Warszawskie fekalia znów płyną Wisłą. Trzaskowski nie zastosował się do zaleceń Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, nie wykonał rurociągu awaryjnego. Ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły. Skierujemy sprawę do prokuratury – pisał kilka dni temu Gróbarczyk.

MPWiK składa zawiadomienie do prokuratury

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji także złożyło zawiadomienie do prokuratury. Według informacji RMF FM spółka zaznacza, że zaledwie dzień przed awarią instalacja pomyślnie przeszła przegląd. Z tego powodu MPWiK poddaje pod rozwagę możliwość sabotażu lub działań terrorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj