Niedziele handlowe. Rząd ma w planach przywrócenie niedziel handlowych. Jednak na innych zasadach niż przed wprowadzeniem niedziel niehandlowych.

Niedziela handlowa jest coraz to rzadszym zjawiskiem. Odkąd w marcu 2018 roku PiS wprowadził zakaz handlu w niedzielę Polacy coraz rzadziej mają okazję zrobić zakupy w tym dniu tygodnia. Niedziele handlowe w roku 2020 występują zaledwie 7 razy. Według doniesień RMF FM rząd ma rozważać przywrócenie niedziel handlowych.

Przywrócenie niedziel handlowych

Niedziela handlowa to niezmiennie jedna z najpopularniejszych fraz w wyszukiwarkach. Polacy co tydzień szukają informacji, czy w daną niedzielę będą mogli zrobić zakupy. Wielu wciąż liczy na przywrócenie handlu w niedzielę.

Jak wynika z informacji RMF FM rząd poważnie rozważa przywrócenie niedziel handlowych. Zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa i licznych obostrzeń byłaby to decyzja przyjęta w większości pozytywnie. Więcej czasu na zrobienie zakupów to mniej ludzi w sklepach. To z kolei mniejsze ryzyko zakażenia.

Według RMF FM, rząd ma „bardzo poważnie” rozważać przywrócenie handlu w niedziele. Jednak pomysł nie przywróci handlu w każdą niedzielę, a tylko w te wybrane – 29 listopada oraz 6 grudnia. Jeśli pomysł zyska poparcie, to w 2020 roku będziemy mieli 9 niedziel handlowych oraz 45 niehandlowych.

Ewentualna zmiana zostanie wdrożona z odpowiednim wyprzedzeniem terminów nowych niedziel handlowych. Zmiana oznacza także, że kolejne 4 niedziele będą handlowe. Mowa tu o 29 listopada, 6 grudnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj