Sławomir Nowak przebywa w areszcie. Były minister w rządzie Donalda Tuska „konsekwentnie kwestionuje swoją winę”

Sławomir Nowak trafił do aresztu 22 lipca. Prokuratura postawiła mu zarzut m.in kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Nowak miał to robić, kiedy pełnił funkcję prezesa Ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych.

– Na chwilę obecną jednoznacznie stwierdzam, że w mojej ocenie takich dowodów brak – mówi pełnomocniczka Sławomira Nowaka. – Nasz klient konsekwentnie kwestionuje swoją winę w związku z przedstawionymi zarzutami – dodaje Joanna Broniszewska.

Sławomira Nowaka aresztowano na trzy miesiące. Jego obrońcy już złożyli zażalenie na decyzję sądu. Zdaniem adwokatów Nowaka może on bez żadnej szkody dla dochodzenia oczekiwać aktu oskarżenia na wolności. Jednak zdaniem prokuratury istnieje obawa matactwa.

-Prokuratura uzasadnia poziomem skomplikowania sprawy swój wniosek o konieczne aresztowanie tymczasowe – mówi dziennikarz śledczy portalu TVN24.pl Robert Zieliński.

Jak dodała pełnomocniczka Nowaka, Joanna Broniszewska tylko w ciągu jednego dnia doszło do ponad 30 skoordynowanych czynności przeszukania w miejscach prywatnych i w biurach. W wyniku przeprowadzenia czynności nie zostały zabezpieczone żadne środki pieniężne, które miałby zostać uznane w wyniku przyjmowania korzyści majątkowych. Ponadto nie zostały także znalezione żadne dokumenty, które mógłby wskazywać na powiązania wymienionych w zarzutach podmiotów gospodarczych.

-[…]na chwilę obecną jednoznacznie stwierdzam, że w mojej ocenie takich dowodów brak – dodaje Joanna Broniszewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj