Stan klęski żywiołowej w Polsce? Jarosław Kaczyński komentuje.


-Teraz koncentrujemy się na zabezpieczeniu wydolności służby zdrowia; nastawiamy się na najczarniejszy scenariusz i pod niego przygotowujemy opiekę zdrowotną – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”.  Jak dodał nie jest za wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej.

Stan klęski żywiołowej w Polsce. Jarosław Kaczyński zapytany w rozmowie z Gazetą Polską o taką ewentualność zaznaczył, że nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Jak twierdzi rząd musi zabezpieczyć obywateli, ale z drugiej strony pozwolić im normalnie pracować.

Jarosław Kaczyński dodał, że jego zdaniem szkodliwe jest nawoływanie do lockdownu z uwagi na odbicie go na finansach. Jak jednak zaznaczył wicepremier – wmawianie ludziom, że COVID, to mały problem i nie należy się nim przejmować”. – Otóż nie, to realne zagrożenie i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem.

Stan klęski żywiołowej w Polsce? Kaczyński o maseczkach.

Wicepremier Jarosław Kaczyński zaznaczył, że krytycznie patrzy na artykuły prasowe, które wskazują, że noszenie maseczek to „bzdura”. Dodał także, że krytycznie ocenia decyzje niektórych samorządów, które pozwalają na organizację zgromadzeń.

Stan klęski żywiołowej w Polsce? Premier Morawiecki o możliwych nowych obostrzeniach.

– Jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa, trzy dni ogłosimy i one będą w taki sposób skonstruowane, żeby ogromna część naszej gospodarki w jak najmniejszym stopniu ucierpiała, bo obrona miejsc pracy i możliwości świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalnym warunkiem powodzenia walki z epidemią. Ochrona zdrowia i ochrona miejsc pracy, obrona naszych przedsiębiorców – to jest ta droga, którą obraliśmy – powiedział szef rządu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj