Szpital w Krakowie nie przyjmie więcej pacjentów z koronawirusem. 

Szpital Uniwersytecki w Krakowie nie przyjmuje już kolejnych pacjentów z koronawirusem. Powodem jest brak wolnych łóżek. Wobec dużego wzrostu zachorowań na COVID-19 władze województwa małopolskiego zdecydowały o przygotowaniu 150 nowych miejsc dla chorych w innych placówkach na terenie województwa.

W niedzielę w Małopolsce potwierdzono 185 kolejnych zakażeń. Region od kilku dni znajduje się w czołówce województw z największą liczbą dziennych zakażeń koronawirusem.

– Obecnie działamy na zasadzie wolnych miejsc, które z dnia na dzień pojawiają się w Szpitalu Uniwersyteckim. Są one efektem wypisania bądź, niestety, zgonu pacjenta – powiedział Marcin Jędrychowski, dyrektor szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dodał, że pozostało kilka pojedynczych miejsc.

Region potrzebuje ich zdecydowanie więcej. Dlatego m.in. szpital św. Łukasza w Tarnowie przygotuje 50 miejsc dla chorych na COVID-19. W przypadku większego zapotrzebowania placówka udostępni kolejnych 50 miejsc. Miejsca dla pacjentów z koronawirusem szykuje ponadto szpital MSWiA w Krakowie.

Koronawirus w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 1934 nowych przypadkach koronawirusa a także śmierci kolejnych 26 osób. Nowe przypadki zakażeń pochodzą z województw: kujawsko-pomorskiego (229), pomorskiego (223), małopolskiego (185), wielkopolskiego (168), mazowieckiego (164), podkarpackiego (141), łódzkiego (127), śląskiego (120), lubelskiego (102), lubuskiego (96), podlaskiego (76), świętokrzyskiego (70), warmińsko-mazurskiego (69), dolnośląskiego (62), zachodniopomorskiego (58), opolskiego (44).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj