Ukraina zdecydowała się czasowo zamknąć granice dla cudzoziemców.

Wcześniej ukraiński rząd rozważał kwestię zamknięcia granic dla obcokrajowców. O sprawie informował Denys Szmyhal – premier Ukrainy. U naszych wschodnich sąsiadów wzrasta fala zachorowań na COVID-19.

Ukraina zamyka granice.

Według szefa rządu zakaz wjazdu nie obejmie niektórych cudzoziemców. Chodzi o takich, którzy posiadają pozwolenie na pobyt. Ponadto zakaz nie dotyczy „członków misji międzynarodowych i humanitarnych”.

Zakaz obowiązywać ma od 29 sierpnia do 28 września. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Arsen Awakow dodał, że ograniczenie nie dotyczy osób z pozwoleniem na pobyt,członków misji międzynarodowych i humanitarnych. Ponadto zakaz wjazdu nie obejmie osób wjeżdżających na Ukrainę tranzytem, kierowców pojazdów ciężarowych, instruktorów państw członkowskich NATO i działaczy kultury. Przewidziano jeszcze „szereg innych osób”.

Koronawirus na Ukrainie. Ukraina zamyka granice.

W sumie na Ukrainie zakażenie koronawirusem stwierdzono u 110 tys. 85 osób. Z kolei 2 tys. 354 osoby zmarły od początku pandemii. Na Ukrainie wyzdrowiało 53 tys. 454 pacjentów. Aktualnie zakażonych jest 54 tys. 277.

We wtorek szef rządu Ukrainy Denys Szmyhal zapowiadał, że wobec zwiększonej liczbie zakażeń COVID-19 rząd planuje przedłużenie tzw. kwarantanny adaptacyjnej w kraju do 1 listopada. Dziś Ukraina zamknęła swoje granice dla cudzoziemców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj