Zagrożone powroty do Polski z wakacji? Minister Kraska zaniepokoił Polaków.

– Turyści powinni liczyć się z tym, że możliwość powrotu do kraju może być ograniczona, a wyjazd zagraniczny może się skończyć dwutygodniową kwarantanną – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia został zapytany podczas konferencji o przedłużenie zakazu lotów międzynarodowych w związku z epidemią. Według wykazu prac legislacyjnych oraz programowych Rady Ministrów lista obejmie aż 63 kraje. W tym m.in. Belgię, Hiszpanię, Albanię oraz Maltę.

– Dajemy z dość dużym wyprzedzeniem tę listę. Turyści powinni się z tym liczyć, że możliwość powrotu może być ograniczona. Jeżeli będą przypadki, że ktoś nie zdąży wrócić do kraju, to na pewno MSZ będzie pomagał takim osobom. Jednak zawsze powtarzam: musimy się liczyć z tą niepewnością, że wyjazd zagraniczny może się skończyć powrotem do dwutygodniowej kwarantanny – zaznaczył minister Kraska.

Jak podkreślił – Polska to piękny kraj i bezpieczniej jest wypoczywać na miejscu.

Zakaz lotów. Lista państw.

Według rządowego projektu lista państw zostanie rozszerzona z 44 do 63 krajów. Z listy znikną Rosja, Gabon, Chiny, Serbia, Singapur oraz Wyspy Świętego Tomasza i Książęca.

Z kolei na liście państw objętych zakazem lotów znajdą się : Aruba, Belize, Wenezuela, Gibraltar, Monako, Belgia, Hiszpania, Libia, Polinezja Francuska, Albania, Filipiny, Gambia, Indie, Liban, Malta, Namibia, Paragwaj, San Marino, Rumunia, Sint Maarten, Guam, Turks i Caicos, Portoryko, Wyspy Dziewicze USA oraz Wyspy Owcze. Obowiązywanie rozporządzenia planowane jest w okresie 26 sieprnia – 8 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj