Zakaz objął nie tylko kominki.Koszenie trawy i grill także mogą skończyć się mandatem w wysokości nawet 5 tys. zł

Zakaz koszenia trawy, czy robienia grilla jest związany z dbaniem o czystość powietrza. Jego złamanie może skończyć się karą nawet 5 tys. złotych. Jednakże przepisy nie będą aż tak rygorystyczne jak się spodziewano.

Zakaz palenia w kominku i robienia grilla. Do 5 tysięcy złotych mandatu.

Początkowo pojawiały się głosy, że zakaz będzie obowiązywał cały czas i raz na zawsze zakończy on grillowanie w okresie wiosenno-letnim. Obawiano się także o palenie w kominku czy koszenie trawników. Nową Politykę Ochrony Powietrza przyjęto już w województwie mazowieckim, małopolskim oraz pomorskim. Jednak nowe przepisy nie oznaczają całkowitego zakazu palenia w kominku, organizacji grilla czy używania kosiarki spalinowej.

Na obszarach, gdzie przyjęto POP, palenie w kominku oraz grillowanie zostaną ograniczone, a nie zakazane. Zakaz będzie obowiązywał tylko w dni ze złą jakością powietrza. Trzeba jednak dodać, że zakaz mimo wszystko może obejmować kilka tygodni a nawet miesięcy.

Jednakże jeżeli  kominek stanowi jedyne źródło ciepła w budynku, to korzystanie z niego nie będzie objęte zakazem.

Mandat za złamanie nowych przepisów będzie wynosił od 500 zł do 5 tys. zł dla osób fizycznych. Z kolei gminy za łamanie zakazów POP będą musiały zapłacić nawet 500 tysięcy złotych. Policja będzie także kontrolować pojazdy i weryfikować czy np. czy nie został wycięty filtr DPF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj