Ministerstwo zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące liczby zachorowań na koronawirusa w Polsce. Padł rekord.

-Mamy 8099 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1306), małopolskiego (1303), wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318)lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177), podlaskiego (139).    Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby – czytamy na Twitterze resortu zdrowia.

Nocne obrady rządu. Co się zmieni? Co zostanie?

Według nieoficjalnych informacji money.pl na razie zostają strefy żółte oraz zostaną ogłoszone nowe czerwone. Z podziału na strefy rząd rezygnować nie chce.

Według informacji money.pl w rządzie nie ma aktualnie zwolenników zamykania cmentarzy 1 listopada. Rząd ma liczyć na kalendarz i pogodę. Rządzący liczą, że w związku z tym, że 1 listopada to niedziela nie będzie weekendowych wyjazdów. Drugim czynnikiem przemawiającym za pozostaniem w domach ma być pogoda.

Zamknięcie szkół?

Według money.pl rząd nie chce całkowicie zamykać szkół. Ewentualny zdalny tryb nauczania ma dotyczyć tylko starszych roczników. Dlaczego? Ponieważ pozostanie młodszych roczników w domach spowoduje lawinowy przypływ rodziców na zwolnieniach. To z kolei problem dla budżetu.

Godziny dla seniorów to dopiero początek. Co jeszcze planuje rząd?

Podczas posiedzenia miały się pojawić pomysły dotyczące ograniczeń w sklepach i restauracjach. W sklepach opcja jest jedna – wprowadzenie limitu klientów. Pomysł ma cieszyć się sporym poparciem rządu.

Restauracje albo będą musiały skrócić godziny funkcjonowania albo dostosować się do limitu klientów. Nie padła jednak propozycja funkcjonowania lokali gastronomicznych tylko w formie „na wynos”. Nie jest to jednak wykluczone.

Koronawirus. Co z weselami?

Według pierwszych przecieków rząd chciał wydać ogólnokrajowy zakaz organizacji wesel. Teraz jednak mówi się o większej redukcji liczby gości. Szef GIS prof. Jarosław Pinkas już od dawna optuje za zmniejszeniem liczby gości do maksymalnie 30 osób.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here