Prokuratura wobec pięciu podejrzanych, w tym Ryszarda K. wystąpiła o tymczasowe aresztowanie. Wobec Romana Giertycha zastosowano 5 mln złotych poręczenia majątkowego. To jednak nie wszystko.

-Wobec pięciu podejrzanych, w tym Ryszarda K., prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie; wobec Romana Giertycha zastosowano m.in. 5 mln zł poręczenia majątkowego – powiedział Jacek Motawski, prokurator regionalny w Poznaniu.

„Po wykonaniu czynności procesowych z wszystkimi 12 zatrzymanymi osobami podjęto decyzję o skierowaniu wobec pięciu z nich, to jest Ryszarda K., Sebastiana J., Piotra Ś., Piotra W. oraz Michała Ś. wniosków do Sądu Rejonowego Stare Miasto w Poznaniu o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania” – dodał Jacek Motawski podczas konferencji prasowej.

Jak powiedział prokurator „po skutecznym” postawieniu zarzutów Romanowi Giertychowi zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Giertych musi wpłacić 5 mln złotych poręczenia majątkowego, zostanie zawieszony w czynnościach adwokata, otrzymał zakaz opuszczania kraju, a także dozór policji oraz zakaz kontaktu z pozostałymi podejrzanymi.

Roman Giertych to jeden z 12 zatrzymanych w czwartek ws. wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Mecenas od czwartku znajduje się w szpitalu na warszawskim Bródnie. Giertych stracił przytomność podczas przeszukania jego domu przez CBA.

Z kolei wobec pozostałych podejrzanych, tj. Tomasza Sz., Tomasza B., Andrzeja P., Wojciecha C., Andrzeja P. oraz Bartosza P. także zastosowane zostały środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Są to poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju a także zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj