Adwokat Roman Giertych został dziś zatrzymany przez CBA. O zdarzeniu informuje jego żona i córka.

„W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu” – napisała na Twitterze córka mecenasa Maria Giertych.

„Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS” – dodała córka mecenasa.


CBA zatrzymało Romana Giertycha

Wraz z Romanem Giertychem zatrzymany został biznesmen Ryszard K. Według informacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymanie związane jest ze śledztwem ws. działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

-Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW. – czytamy w komunikacie CBA.

-Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych. – dodaje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Zatrzymani zostaną przetransportowani do prokuratury. Tam mają usłyszeć zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia a także prania brudnych pieniędzy. CBA planuje kolejne zatrzymania.

-Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej” – informuje w komunikacie prokuratura.

„Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K., adwokat Roman G. oraz byli członkowie zarządu spółki” – czytamy w komunikacie prokuratury.

Jak dodano zatrzymani po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą  zarzuty przywłaszczenia środków spółki a ponadto wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Ma paść także zarzut prania brudnych pieniędzy. W sprawie chodzi o wydarzenia z lat 2010-2014.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here