Donald Trump wyjechał z Białego Domu. Dokąd się udał?

Według informacji przekazywanych przez amerykańskie media to Joe Biden został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednak Donald Trump zapowiada, że wyniku wyborów nie rozstrzygają media. Sztab obecnego prezydenta będzie składał liczne pozwy. Dziś fotoreporterzy zauważyli jak Donald Trump opuszcza Biały Dom. Dokąd się udał?

Donald Trump nie uznaje swojej porażki. Od poranku tweetuje o tym, że doszło do fałszerstwa wyborczego. Później został przyłapany przez fotoreporterów, jak opuszcza Biały Dom. Gdzie udał się Donald Trump?

Jak wynika z informacji reportera Politico, Daniela Lippmana, prezydent pojechał do swojej posiadłości Trump National Golf Club w Sterling w Wirginii. Tam ma w spokoju przemyśleć dalszą strategię swoich działań.

Wybory prezydenckie w USA. Joe Biden nowym prezydentem USA?

Tegoroczne wybory w USA były bardzo specyficzne. Wszystko przez niezwykle wyrównaną walkę w kluczowych stanach. Losy wyniku rozstrzygnęło zaledwie kilka stanów, w których głosy liczono do piątku. Możliwe jest jednak ponowne przeliczenie głosów po protestach Trumpa.

Według informacji amerykańskich mediów Joe Biden uzyskał w sumie ponad 270 wymaganych do zwycięstwa głosów elektorskich. Wobec tego wygrał wybory, ale dopiero po negatywnym rozpatrzeniu pozwów Trumpa zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednakże sprawa może trafić nawet do Sądu Najwyższego.

Jeżeli sady oddalą pozwy Republikanów, to 14 grudnia elektorzy powinni wybrać Joe Bidena na prezydenta USA. Powinna być to formalność, jednak w 250-letniej historii Stanów Zjednoczonych zdarzały się przypadki wiarołomnych elektorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj