Fame MMA opublikowało oświadczenie w związku z zachowaniem Marcina Najmana na Fame MMA 8. Kara jest najsurowsza.

Marcin Najman został zdyskwalifikowany podczas walki z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Pojedynek odbywał się na zasadach bokserskich w małych rękawicach. Najman nagle obalił rywala. Po upomnieniu przez sędziego i otrzymaniu ujemnego punktu Marcin Najman kopnął „Don Kasjo”. Po tym incydencie walka została zakończona jego dyskwalifikacją.

Oświadczenie Fame MMA. Marcin Najman ukarany.

Wiele osób zastanawiało się jaką karę poniesie Marcin Najman w związku ze swoim zachowaniem. Federacja Fame MMA przed chwilą opublikowała oficjalne oświadczenie. Jak wynika z jego treści Marcin Najman został dożywotnio wykluczony z jakichkolwiek aktywności związanych z Fame MMA. Dodatkowo nie otrzyma wynagrodzenia za swój udział w 8. edycji Fame MMA. To nie koniec informacji o sankcjach po gali.

-W związku z incydentem, do którego doszło podczas walki Pana Marcina Najmana z Panem Kasjuszem Życińskim, która odbyła się na gali FAME MMA 8 w dniu 21 listopada 2020 r. Federacja FAME MMA po dokonaniu szczegółowej analizy przedmiotowego zdarzenia podjęła następujące decyzje – czytamy w oświadczeniu.

Oświadczenie Fame MMA. Marcin Najman ukarany.

Wobec Marcina Najmana zastosowano najsurowszą z możliwych kar przewidzianych przez federację. Chodzi o „dyskwalifikację jego osoby z jakiejkolwiek aktywności związanej z Federacją FAME MMA”

Ponadto wobec zachowania Marcina Najmana, które rażąco miało naruszyć zapisy umowy między nim a federacją, zdecydowano się na rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym z wyłącznej winy Marcina Najmana. To oznacza, że bokser z Częstochowy nie otrzyma honorarium przewidzianego za walkę na Fame MMA 8. Część tej kwoty otrzyma Kasjusz Życiński. Pozostałe środki wesprą Polski Związek MMA (PZMMA).

”Don Kasjo” i incydent z Damianem Herczykiem.

Fame MMA odniosło się także do zdarzenia z udziałem Damiana Herczyka – trenera Marcina Najmana. Na nagraniu widać jak wchodzi do narożnika i łapie nogę Kasjusza Życińskiego. Następnie słychać przerażający krzyk zawodnika. Na trenera Marcina Najmana nałożono sankcję dożywotniej „dyskwalifikacji połączonej z zakazem uczestnictwa w jakichkolwiek wydarzeniach organizowanych przez Federację w przyszłości.”

Jak dodaje Fame MMA – w wyniku strat wizerunkowych i materialnych federacji, Fame MMA podejmie kroki prawne wobec Damiana Herczyka. Ponadto federacja złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez niego bezprawnych czynów wobec Kasjusza Życińskiego. Ponadto „Don Kasjo” otrzyma wsparcie od federacji w przypadku dochodzenia przez niego roszczeń wobec Damiana Herczyka na drodze postępowania cywilnego.

Marcin Najman komentuje oświadczenie FAME MMA.

Marcin Najman odniósł się do opublikowanego przez Fame MMA oświadczenia. Jak wynika z jego słów, sprawę widzi nieco inaczej niż federacja.

-No to w kilku zdaniach podsumowania. Nie wiem o jakie rozwiązanie umowy chodzi skoro skończyła się ona w dniu walki.
Co do nie wypłaconego wynagrodzenia zajmą się tym moi prawnicy.
Oskarżenie Damiana Herczyka w sytuacji gdzie to Życinski rozpętał awanturę po zakończeniu walki jest co najmniej nie trafione.
Pozew przeciwko Życińskiemu za pomówienia będzie złożony w najbliższych dniach. – czytamy na Facebooku Najmana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj