Poczta Polska przechodzi pod nadzór Ministerstwa Aktywów Państowych. Na jego czele stoi Jacek Sasin.

Według opublikowanych w sobotę rozporządzeń w Dzienniku Ustaw , Ministerstwo Aktywów Państwowych przejmuje od resortu infrastruktury komórki organizacyjne oraz pracowników obsługujących dział łączność.

W sobotę w Dzienniku Ustaw pojawiły się dwa rozporządzenia Rady Ministrów. Dotyczą one zmian w resortach infrastruktury oraz aktywów państwowych.

Jak wynika z rozpędzenia dotyczącego Ministerstwa Infrastruktury przekształcenie oznacza „wyłączenie z dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury, obsługującego sprawy działów łączność, transport, żegluga śródlądowa, gospodarka morska i rybołówstwo, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu łączność oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu”.

Drugie rozporządzenie traktujące o Ministerstwie Aktywów Państowych mówi, że przekształcenie oznacza „włączenie do dotychczasowego Ministerstwa Aktywów Państwowych, obsługującego sprawy działów aktywa państwowe i gospodarka złożami kopalin, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu łączność oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu z dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury”.

W praktyce oznacza to, że od teraz to Jacek Sasin jako wicepremier i szef resortu aktywów państowych będzie nadzorował Pocztę Polską. Przypomnijmy – w maju w wyniku decyzji Jacka Sasina Poczta Polska poniosła koszty w kwocie ok. 70 milionów złotych na organizację wyborów prezydenckich, które się nie odbyły.

Zapytany przez Konrada Piaseckiego Kto odda Poczcie Polskiej 70 mln zł, Sasin odparł – Polski podatnik płaci za wybory, każde wybory.

Po pojawieniu się tej informacji w sieci rozgorzała dyskusja. Zwolennicy PiS wskazują, że w maju były podstawy do przeprowadzenia wyborów a zmiana kandydata KO spowodowała, że wydrukowane pakiety wyborcze stały się bezużyteczne.

 

 

-Można rozważyć zabranie poczcie drukarek – mówi nam, śmiejąc się jeden z polityków opozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj