Katastrofa samolotu pod Charkowem. Niedaleko miasta rozbił się Antonov An-26 należący do ukraińskich sił powietrznych.

Informacje ukraińskich mediów o katastrofie potwierdza dowództwo sił powietrznych Ukrainy.  Maszyna uległa katastrofie podchodząc do lądowania. Nie żyją 22 osoby. Kilka osób walczy o życie.

„Dziś wieczorem w rejonie Charkowa doszło do katastrofy lotniczej samolotu An-26 (b/n 76) Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy. Samolot rozbił się podczas podchodzenia do lądowania. Oprócz załogi na pokładzie samolotu znajdowali się kadeci Charkowskiego Uniwersytetu Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy. Są ofiary śmiertelne i ranni. Trwa wyjaśnianie dalszych informacji” – czytamy w komunikacie dowództwa sił powietrznych Ukrainy.

Wstępne informacje mówią o ewakuacji do szpitala dwóch osób z poparzeniami sięgającymi ponad 90% powierzchni ciała. Gubernator obwodu charkowskiego potwierdził śmierć 22 osób.

Według przedstawiciela lokalnej administracji Aleksieja Kuczera na pokładzie maszyny An-26 znajdowało się 28 osób, w tym 7 oficerów i 21 kadetów. 22 osoby nie żyją, 3 walczą o życie , w tym jedna jest w stanie krytycznym. Nie ma informacji o pozostałych osobach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here