Córka Andrzeja Dudy otrzymała stanowisko w kancelarii Prezydenta RP. W sieci zawrzało.

„Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ” – czytamy biogramie Kingi Dudy na stronie internetowej oficjalnej Prezydenta RP.

Wiadomość o powołaniu córki prezydenta na stanowisko doradcy społecznego głowy państwa przekazał jako pierwszy Krzysztof Berenda – dziennikarz RMF FM.

Osoba na stanowisku doradcy społecznego prezydenta nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Te doniesienia potwierdza sam prezydent.

„Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji” – czytamy na Twitterze Andrzeja Dudy.

„Prezydent Duda dołączył do programu nepotyzm+. Swoją drogą czy naprawdę nie było roboty dla panny Agaty po tylu kursokonferencjach, praktykach i studiach prawniczych?” – czytamy we wpisie jednego z użytkowników. Prezydent szybko odniósł się do tej pomyłki.

„Agata (moja Żona) serdecznie Pana pozdrawia i delikatnie sygnalizuje, że jest germanistką i nauczycielką, a obecnie wolontariuszką (jako Pierwsza Dama). Zwraca też uwagę, że mamy 25-letnią Córkę (Kingę), więc nie jest już panną” – napisał prezydent.

„Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne” – tak opisano Kingę Dudę na oficjalnej stronie internetowej prezydenta RP.

Córka prezydenta Kinga Duda. Biogram na stronie kancelarii prezydenta RP.

Kinga Duda ostanim razem publicznie wypowiedziała się po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020. Wówczas przekonywała, że wszyscy jesteśmy równi.

– Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu, Niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści – powiedziała na wiecu Kinga Duda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here