„ Będziemyodłączać najstarszych od respiratorów jak we Włoszech? – Czarzasty w rozmowie z Onetem.

Zdaniem Włodzimierza Czarzastego rząd oraz premier „nie są szachistami”. Jeden z liderów Lewicy zaznacza, że wydaje się nie być trudnym przewidzenie kilku spraw do przodu. Jak dodaje – rząd nie wie, co będzie robił kiedy zajętych zostanie 2 tysiące respiratorów.

– Można sobie zadać pytanie, co się stanie, jak będzie potrzeba 2 bądź 3 tys. respiratorów. Czy będziemy odłączać najstarszych od respiratorów jak we Włoszech? Mieszkańcy naszego kraju mają prawo wiedzieć, jakie są scenariusze. Problem jest taki, że tych scenariuszy nie ma – mówił Czarzasty w programie „Onet Rano”.

Jak dodał opozycja chciałaby aby rząd skorzystał z ich porad. Podkreśla, że są różne możliwości działania w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

– Chcielibyśmy, żeby rząd korzystał z naszych porad, bo nie są one głupie. Nie jesteśmy szachistami, ale mamy różne warianty, co zrobić w sprawie rozwijającej się zarazy – dodał

Ile jest respiratorów w Polsce?

Według informacji „Rzeczpospolitej” do dyspozycji chorych na koronawirusa jest 900 respiratorów, z których zajęte są 383. Z kolei Agencja Rezerw Materiałowych wyda kolejne 304.

Agencja Rezerw Materiałowych przekazuje lakonicznie, że w magazynach posiada aktualnie zapas około 1,5 tysiąca respiratorów. Jednak ich dokładna liczba jest chroniona tajemnicą państwową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here