Koronawirus w Polsce. Stan wyjątkowy to kwestia czasu? 

Koronawirus w Polsce. Padają kolejne rekordy liczby zakażonych. -Uzasadnione byłoby wprowadzenie stanu wyjątkowego – powiedział Wirtualnej Polsce dr Tomasz Dzieciątkowski.

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Liczba zakażonych od kilku dni regularnie przekracza 2 tysiące osób. Według danych resortu zdrowia w sobotę liczba zakażeń wzrosła o 2367 osób.

Koronawirus w Polsce. Scenariusza „Lombardii” nie wytrzyma żadne państwo Unii.

Wzrasta liczba zajętych łóżek covidowych oraz respiratorów. Według danych ministerstwa zdrowia w szpitalach aktualnie przebywa ponad 2700 osób. Pomocy przy oddychaniu wymaga 166 osób będących w najcięższym stanie.

O tym,  czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie, opowiedział Wirtualnej Polsce dr. Tomasz Dzięciątkowski.

– W Polsce, jak i w całej Europie będzie rosła liczba zakażeń SARS-CoV-2. Chorych będzie więcej, a sytuacja będzie coraz gorsza. Prognozy ECDC z marca mówią wprost, że żadne państwo UE nie wytrzyma scenariusza z Lombardii – powiedział wirusolog.

Koronawirus w Polsce. Specjalista nie ma złudzeń. Problemem jest przestrzeganie zasad higieny.

Według Dzięciątkowskiego rosnąca liczba zakażeń koronawirusem oznacza spadek liczby łóżek dla najbardziej potrzebujących. Będzie brakować także respiratorów – Ostatecznie będzie też ubywało personelu medycznego, bo przecież też będą się zakażać – mówi WP wirusolog.

Zdaniem specjalista spadek liczby zakażeń nie zależy od wprowadzania kolejnych stref żółtych i czerwonych. Dzieciątkowski uważa, że problem tkwi w braku przestrzegania obwiązujących zasad higieny.

Koronawirus w Polsce. Kary za brak maseczek i nie zachowywanie dystansu.

– Jeżeli nie będzie kar dla osób, które nie noszą maseczek i nie stosują się do zasad przestrzegania dystansu społecznego, to kolory powiatów będą tylko działaniem na pokaz – mówi WP dr Tomasz Dzieciątkowski.

Koronawirus w Polsce. Będzie stan wyjątkowy?

Ekspert zapytany o to, czy noszenie maseczek powinno obowiązywać w całym kraju, odpowiada, że byłoby to najprostsze rozwiązanie. Jak dodaje celowe byłoby wprowadzenie stanu wyjątkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj