Abonament RTV do likwidacji? Polacy wypowiedzieli się dość jednoznacznie. 

Prawie 80 proc. Polaków chce likwidacji abonamentu RTV – wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl.

Opłata abonamentu RTV od dawna rozgrzewa dyskusje. Powstają pytania czy warto finansować media publiczne w ten sposób a może lepiej byłoby opłatę zlikwidować. Badanie nie pozostawia żadnych złudzeń.

Likwidacja abonamentu RTV

Dokładnie 79 proc. Polaków opowiada się za likwidacją abonamentu RTV. Zdecydowanie likwidacji abonamentu chciałoby 61 proc. ankietowanych. „Raczej tak” powiedziało 18 proc., z kolei „trudno powiedzieć” wskazało 14 proc.

Osoby przeciwne likwidacji abonamentu RTV są w zdecydowanej mniejszości. „Nie” dla likwidacji abonamentu powiedziało tylko 7 proc. badanych. W tym „raczej nie” – 4 proc., a „zdecydowanie nie” – 3 proc.

Ciekawostką badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl jest fakt, że odpowiedź dotycząca poparcia dla likwidacji abonamentu RTV nie jest powiązana z preferencjami politycznymi. Wśród zwolenników PiS pomysł popiera aż 76 proc. , z kolei wyborcy opozycji w 94 proc. wskazali poparcie likwidacji abonamentu RTV.

W dyskusji na temat abonamentu RTV wziął udział były szef MSZ Radosław Sikorski. Jak powiedział w programie „Newsroom” w Wirtualnej Polsce „sumienie nie pozwala mu płacić abonamentu”.

– Obecna władza wprowadziła filozofię, że prawa przestrzegamy w zależności od tego, co mówi nam własne sumienie. Lekarz może nie wykonać zabiegu, bo na to nie pozwala sumienie. Mnie sumienie nie pozwala na finansowanie tej szczujni, tego tsunami kłamstw, które wylewa się z telewizji kiedyś-publicznej – powiedział Radosław Sikorski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here