WP: Łukasz Szumowski w szpitalu z powodu koronawirusa. 

-Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był (…) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza – powiedział portalowi money.pl były minister zdrowia.

Według doniesień Wirtualnej Polski Łukasz Szumowski miał zakazić się COVID-19 od swojej córki, która zaraziła się w szkole. Koronawirusa ma przechodzić także żona Szumowskiego.

Łukasz Szumowski w szpitalu

Jak powiedział WP Szumowski, na razie nie kontaktuje się on z mediami. Były szef resortu zdrowia dodał, że potrzebuje odpoczynku. Odnosząc się do pozytywnego testu na koronawirusa sprzed kilkunastu dni odparł, że wynik był fałszywie dodatni.

Łukasz Szumowski według ustaleń WP ma widoczne objawy choroby i aktualnie znajduje się w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Według informacji Polsat News Łukasz Szumowski leży pod tlenem, jednak oddycha samodzielnie.

Przypadek Szumowskiego oznacza, że były szef resortu zdrowia nie zaraził się będąc na wakacjach w Hiszpanii a już w Polsce. Jak donosiły media już dzień po potwierdzeniu zakażenia po raz pierwszy, Szumowski był widziany na zakupach. Wówczas twierdził, że jest już zdrowy.

Łukasz Szumowski w szpitalu. Wcześniej mówił o sytuacji w swoim domu.

– Co zrobić, żeby rodzice, z którymi mieszkamy w jednym domu, nie zachorowali, bo mama ma białaczkę, tata ma 86 lat, a ja chodzę tu codziennie do pracy – wyznał Szumowski w wywiadzie dla TVN24.

Jak dodał próbuje on odseparować rodziców, jednak nie jest to końca możliwe.

– Próbuję ich separować, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. A pytanie, co zrobić, jeżeli to będzie trwało rok… To jest przerażająca wizja. Ale trzeba się nad tym zastanawiać już dziś. Być może my to przechorujemy i będziemy mieli odporność, wtedy już łatwiej będzie się spotykać – powiedział Szumowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here