Ministerstwo Zdrowia poiniformowało na Twitterze, że od soboty nie będzie przekazywało szczegółowych informacji dotyczących zgonów w wyniku koronawirusa.

ℹ️ W związku z wydłużającą się formą przekazywanych komunikatów nt. #koronawirus, od soboty, raporty dotyczące zakażeń nie będą zawierać szczegółowych danych dot. osób zmarłych. – czytamy na Twitterze resortu zdrowia.

Jak jednak dodaje resort będą informacje o liczbie zgonów z powodu koronawirusa, a także zmarłych w wyniku nałożenia się koronawirusa i chorób współistniejących.

-W raportach będziemy informować o liczbie osób zmarłych z powodu #COVID19 oraz o liczbie zmarłych z powodu nałożenia się zakażenia koronawirusem na inne choroby współistniejące. – informuje ministerstwo zdrowia.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia nie będzie już przekazywać szczegółów dotyczących zgonów na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 4739 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ponadto potwierdzono zgon 52 osób zakażonych koronawirusem. Dzisiejszy dzień był rekordowym pod względem liczby dziennych zakażeń od początku epidemii w naszym kraju.

Tylko w ciągu ostaniej doby liczba osób objętych kwarantanną wzrosła o ponad 17 tysięcy osób. Łącznie w Polsce koronawirusa potwierdzono u 116 338 osób, w tym 2919 zmarło.

Największa liczba przypadków z 4739 pochodzi z województwa małopolskiego. W piątek potwierdzono tam 724 infekcje.

W pozostałych województwach odnotowano: Mazowieckie (521 zakażonych), Śląskie (490 zakażonych), Wielkopolskie (436 zakażonych), Pomorskie (388 zakażonych), Podkarpackie (368 zakażonych ), Łódzkie (363 zakażonych), kujawsko-pomorskiego (324), Dolnośląskie (250 zakażonych), Świętokrzyskie (192 zakażonych), Lubelskie (185 zakażonych), Zachodniopomorskiego (130 zakażonych), Podlaskie (117 zakażonych), Opolskie (116 zakażonych ), Warmińsko-Mazurskie (102 zakażonych) i Lubuskie (33 zakażonych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here