Podwyżki w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Znamy kwoty. 

Posłowie-póki co-nie się przeforsowali własnych podwyżek. Tymczasem wprowadza je Andrzej Duda dla swoich współpracowników – poinformowała „Rzeczpospolita”. Nawet o 2 tys. zł będzie podniesione wynagrodzenie doradców szefa Kancelarii.Podwyżki wejdą w życie od września. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta obejmą każdego z 400 pracowników Kancelarii.

Najniższa podwyżka to 500 zł, jednak zastępca dyrektora może liczyć na wzrost pensji o nawet 1,5 tys. złotych. Jak pisze „Rzeczpospolita”  mimo, że zarządzenie wchodzi w życie od 1 września, wyższe pensje będą wyliczone wstecz, poczynając od stycznia 2020.

„Nieoficjalnie urzędnicy Kancelarii Prezydenta tłumaczą, że 6-proc. rezerwową podwyżkę wynagrodzeń zakładano w budżecie na ten rok. W zależności od stanu finansów państwa albo z tego mieliśmy skorzystać, albo nie” – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Tak wzrost wynagrodzeń tłumaczył jeden z pracowników Kancelarii.

„Urząd zaoszczędził też sporo na epidemii – zrezygnowano z wielu kosztownych wyjazdów zagranicznych, uroczystości planowanych jeszcze rok wcześniej” – pisze „Rzeczpospolita.

Zdaniem dziennika podwyżki dla urzędników KP zostały wprowadzone w nieodpowiednim czasie.Zdaniem „Rz” Duda nie wyciągnął wniosków z wydarzeń związanych z podwyżkami dla parlamentarzystów i samorządowców. Te mocno zirytowały opinię publiczną.

Prezydencki minister Andrzej Dera odniósł się do sprawy podwyżek w KP. Jak tłumaczył wynikają one z zapisów ustawy budżetowej. Zdania Dery nie podzielają internauci. Nie podziela go także jeden z polityków KO – „To draństwo dawać podwyżki w tym okresie” – mówi polityk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj