Pożar sklepu Lidl w Kielcach. Na miejscu pracują już służby ratownicze. 

Pożar sklepu Lidl w Kielcach wybuchł w poniedziałek ok. godziny 20. Do zdarzenia doszło  przy ul. Piekoszowskiej w Kielcach. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.

– Pożar powstał ok. godz. 20, w godzinach pracy sklepu, czyli jeszcze wtedy, gdy w środku byli klienci. Wszyscy pracownicy i klienci bezpiecznie opuścili budynek. Nikt nie został poszkodowany, nie mamy osób rannych – powiedział portalowi Gazeta.pl mł. bryg. Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Pożar Lidla w Kielcach.

Straż pożarna zgłoszenie otrzymała krótko po godzinie 21 w poniedziałek. Zgłaszający powiedział, że na pograniczu dzielnic „Czarnów” i „Pod Dalnią” doszło do pożaru supermarketu.

– Z naszych informacji wynika, że zawaliło się dwie trzecie dachu – powiedział „Gazecie Wyborczej” dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzeniał. Według świadków „sklep płonął jak pochodnia”. W akcji gaśniczej uczestniczy siedem zastępów straży pożarnej.

Płonie Lidl przy ul. Grunwaldzkiej w Kielcach

Geplaatst door Echo Dnia Świętokrzyskie op Maandag 24 augustus 2020

-To był moment. Sklep płonął jak pochodnia. Nie było szans na szybkie ugaszenie pożaru i ocalenie części sklepu – mówi portalowi 24polityka.pl jeden ze świadków zdarzenia.
-Bardzo się baliśmy. W jednym momencie zobaczyliśmy ścianę ognia. Na szczęście ludzie się uratowali. Przynajmniej na razie nie wiadomo nic o ofiarach. Obawialiśmy się rozprzestrzenienia ognia na budynki w okolicy. Dobrze, że szybko dojechali strażacy – mówi nam jeden z mieszkańców Kielc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here