Poznań. Pobito mężczyznę, który zwrócił uwagę na brak maseczki w centrum handlowym.

Wielkopolska Policja poszukuje sprawców pobicia w jednym z centrów handlowych w Poznaniu. Według doniesień portalu tvn24.pl, grupa osób,która przebywała na terenie obiektu bez maseczek, pobiła mężczyznę, który zwrócił na ten fakt uwagę.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 18:30 w centrum handlowym na poznańskim Marcelinie. Jak twierdzą świadkowie mężczyznę zaatakowało aż 11 osób. Zwracający uwagę był okładany pięściami i kopany po głowie.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny. Ten człowiek zwrócił uwagę grupie osób, którzy w centrum handlowym nie nosili obowiązkowych maseczek zasłaniających usta i nos. Jedna z tych osób zaatakowała tego człowieka – powiedział portalowi tvn24.pl Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Ofierze agresywnej grupie osób na szczęście nie stało się nic groźnego. Krótko po zdarzeniu napastnicy szybko uciekli z miejsca zdarzenia.

– Policjanci zabezpieczyli monitoring z tego centrum handlowego. Przesłuchaliśmy osobę poszkodowaną i będziemy ustalać sprawcę bądź sprawców tej napaści – dodaje Maciej Święcichowski.

„Tuż przed godziną 18.30 jeden z pracowników ochrony zauważył, że dochodzi do przepychanek pomiędzy klientami na pasażu naszego centrum. Natychmiast zgłosił ten fakt do centrali ochrony w obiekcie oraz poprosił o wsparcie, gdyż w zdarzeniu brała udział grupa osób. Starał się uspokoić sytuację i pomóc poszkodowanej osobie. Równolegle dowódca zmiany wezwał dodatkowych pracowników ochrony oraz patrol interwencyjny i policję. Po niecałych dwóch minutach od zgłoszenia zajścia na miejscu zdarzenia było obecnych czterech pracowników ochrony, którzy byli obecni przy poszkodowanym do momentu przybycia pogotowia” – czytamy w oświadczeniu dyrektora centrum handlowego King Cross Jowita Żołnowska.

 

źródło : TVN24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj