Jeśli przywykliście do ciepłych zim bez  mrozu i śniegu, to w tym roku możecie przeżyć niemały szok – i to jeszcze w tym miesiącu!

Jak informują meteorolodzy, nad Europę nadciąga „bestia ze Wschodu” – syberyjski wyż, który do Polski przyniesie  temperatury nawet do -30 stopni Celsjusza oraz obfite opady śniegu.

Prognoza pogody na styczeń, opublikowana w serwisie „mkWeather.com”, przewiduje w Europie prawdziwą syberyjską zimę. Z przewidywań meteorologów wynika, iż około 16-17 stycznia nad centralną część Starego Kontynentu dotrze „bestia ze Wschodu”, która wywoła zaskakująco niskie temperatury.

Zdaniem synoptyków, w Polsce syberyjski wyż wpierw dotrze do wschodnich granic. Temperatura w drugiej połowie stycznia spadnie do -16 stopni, przynosząc około 20 cm śniegu. Jednak to na południu kraju można się natomiast spodziewać większych opadów. Mogą one wynieść nawet 40 cm. Najgorszy scenariusz dla Polski, przewiduje temperatury rzędu -30 stopni!

„Bestia ze Wschodu” opanuje całą Europę

w drugiej połowie miesiąca. Będzie się można spodziewać opadów śniegu m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji. W Skandynawii i europejskiej części Rosji temperatury mogą wynosić nawet -50 stopni Celsjusza! Według meteorologów będzie to szczyt tegorocznej zimy i już od lutego można spodziewać się ocieplenia i wiosennej aury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj