Poznański sąd odmówił aresztowania biznesmena Ryszarda K. oraz czterech innych podejrzanych w sprawie, w której zatrzymany został Roman Giertych.

– Jestem wolny do dalszych zajęć – powiedział Ryszard K. opuszczając budynek sądu. Decyzję sądu w Poznaniu skomentował także Roman Giertych.

Prokuratura w Poznaniu przekazała w piątek, że Roman Giertych oraz 11 innych osób usłyszało zarzuty przywłaszczenia oraz wyprowadzenia ok. 92 mln złotych ze spółki deweloperskiej w latach 2010-2014.

Prokurator Jacek Motawski, szef Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, jeszcze w sobotę poinformował o skierowaniu wniosków do sądu o tymczasowe aresztowanie wobec pięciu zatrzymanych w sprawie.

– Wobec Romana G. po skutecznym ogłoszeniu postanowienia o przedstawieniu zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 milionów złotych, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju i dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi – powiedział Motawski.

Zarzut nieuprawdopodobniony

Sąd w Poznaniu nie przychylił się do wniosków prokuratury o tymczasowy areszt dla Ryszarda K. oraz czterech innych osób o statusie podejrzanych w sprawie wyprowadzenia środków pieniężnych ze spółki Polnord.

– Pomylono przychód ze stratą. Przyniosłem Polnordowi trzy razy bardzo dużo pieniędzy, możliwości zarobienia. A prokurator nie odczytał tego właściwie i pomyślał, że może coś uszczupliłem. Teraz się okazało, że sąd zrozumiał, no i w związku z tym jestem wolny do dalszych zajęć – mówił Ryszard K. opuszczając Sąd Rejonowy w  Poznaniu – Stare Miasto.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu prowadzi dwa postępowania – pierwsze dotyczy zakupu bezwartościowych – zdaniem prokuratury – wierzytelności spółki Prokom Investments S.A. w kwocie ok. 73 mln zł. Drugie – nabycia nieruchomości po zawyżonej cenie w kwocie Ok. 27 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Polska liderem w UE. Ceny rosną u nas najszybciej.

Do decyzji sądu w Poznaniu odniósł się na Twitterze Roman Giertych.

„Kochani! Jestem jeszcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuje wszystkim za słowa dobre. Cieszę się, że już dziś sąd w Poznaniu ocenił zarzut, który mam razem z Sebastianem i Piotrkiem i uznał, że jest nawet nieuprawdopodobniony! I ich wypuścił! Jest Sąd w Poznaniu!!!’ – napisał Roman Giertych.

Wielu komentujących sprawę mówi wprost – to kompromitacja prokuratury.

Być może nie wszyscy Państwo śledzą media na bieżąco, więc tą drogą informacja: sąd w Poznaniu odrzucił wszystkie…

Geplaatst door Szymon Hołownia op Zaterdag 17 oktober 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here