Roman Giertych symulował brak świadomości? Jest komentarz prokuratury.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu rozpoczęła czynności procesowe z udziałem Romana Gz po uzyskaniu zgody zespołu biegłych lekarzy – specjalistów w dziedzinie kardiologii, neurologii i medycyny sądowej. Zgodnie uznali, że stan zdrowia zatrzymanego pozwala na jego przesłuchanie i postawienie zarzutów – czytamy w komunikacie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Prokuratura odniosła się do wiadomości na temat braku świadomości Giertycha podczas prowadzenia czynności procesowych. Jak napisano Giertych rozmawiał dziś ze swoimi dwoma pełnomocnikami, lekarzami a ponadto z funkcjonariuszami CBA”.

Giertych symulował brak świadomości?

Zdaniem prokuratury zachowanie Giertycha zmieniło się kiedy dowiedział się, że według opinii biegłych lekarzy nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać czynności z jego udziałem.”Wtedy, w ocenie prowadzących czynności procesowe, Roman Giertych rozpoczął symulowanie braku świadomości” – informuje prokuratura.

-Całokształt okoliczności wskazuje, że zachowanie Romana Giertycha miało uniemożliwić przeprowadzenie z nim czynności co potwierdza fakt, że po wyjściu prokuratora powrócił do poprzedniej aktywności. Rozmawiał później m.in. z Zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich, która następnie cytowała fragmenty rozmowy z zatrzymanym” – możemy przeczytać w komunikacie prokuratury.

Jak dodaje prokuratura zdarza się, że w ten sposób zachowują się osoby podejrzane, które chcą uniknąć wykonania czynności procesowych z ich udziałem.

„Wchodzi (zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, Hanna Machińska – PAP) @Adbodnar – Roman Giertych przytomny, wchodzi obronca nadal przytomny. Wchodzi prokurator – Roman Giertych traci swiadomość. Nie z nami te numery” – napisał na Twitterze sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Maciej Wąsik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here