Stan nadzwyczajny w Polsce? Premier Morawiecki odpowiedział.

-Jeżeli ta sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji, będzie konieczność innego zarządzania środkami, to nie wykluczamy żadnej z ewentualności -zaznaczył  premier Mateusz Morawiecki, zapytany o ewentualne wprowadzenie w kraju stanu nadzwyczajnego.

Jak dodał, aktualnie istnieje  już „możliwość zastosowania pewnych dodatkowych obostrzeń, rygorów w oparciu o te przepisy, które są wdrożone”.

Ostatnie dni to dynamiczny wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem. Dziś podczas konferencji prasowej szef rządu zapowiedział, że cały kraj znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza szereg obostrzeń, które od 10 października wejdą w życie.

Stan nadzwyczajny w Polsce ? „Nie wykluczamy żadnej z ewentualności”

Premier Mateusz Morawiecki zapytany czy rząd rozważa wprowadzenie nadzwyczajnego odpowiedział, że „nasi sąsiedzi Czesi i Słowacy wprowadzili już stan nadzwyczajny”. – My przyglądamy się tym przepisom, które dzisiaj obowiązują i na ten moment mamy możliwość zastosowania pewnych dodatkowych obostrzeń, rygorów w oparciu o te przepisy, które są wdrożone – podkreślił.

Jak dodał jeżeli sytuacja będzie eskalować, to konieczne będzie inne zarządzanie środkami. Wówczas rząd nie wyklucza żadnej ewentualności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here