Strefa żółta w całej Polsce. Co to oznacza? Jakie są obostrzenia?

Minister zdrowia i premier Mateusz Morawiecki przekazali, że cała Polska jest od 10 października strefą żółtą. Wszystko przez kolejny rekord liczby zakażonych koronawirusem. Szef rządu zapowiedział ostrzejsze restrykcje.

Strefa żółta obostrzenia.

W czwartek 8 października dzienna liczba zakażonych COVID-19 przekroczyła 4 tysiące osób (4280). Zmarło 76 osób. Wobec takiej sytuacji szef rządu Mateusz Morawiecki przekazał, że cała Polska znajduje się teraz w strefie żółtej.

– Druga fala do nas dotarła. Musimy się z nią zmierzyć w sposób zdecydowany i kategoryczny – powiedział na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Jak dodał Polska nadal ma ponad 60 proc. wolnych łóżek covidowych, a także 500 wolnych respiratorów.

Strefa żółta obostrzenia.

-obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu (nie dotyczy on terenów zielonych oraz plaż) Maseczek nie muszą nosić jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

-Podczas zgromadzeń jedna osoba na 4 mkw. (targi, wystawy, konferencje itp.),

-Maksymalnie 75 osób na imprezach okolicznościowych- przepisy wchodzą w życie od 17 października,

-W obiektach kulturowych widownia musi być zredukowana do 25 proc.

-Zakaz prowadzenia dyskotek i klubów nocnych, działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia w pomieszczeniach i innych przestrzeniach zamkniętych,

-Lokale gastronomiczne mogą działać tylko do godziny 22.

CZYTAJ TAKŻE : Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w Polsce? Morawiecki  nie wyklucza.

Strefa żółta obostrzenia

Strefa żółta i czerwona. Mapa.

Strefa żółta i czerwona mapa Polski

Z kolei strefa czerwona od soboty będzie obowiązywała na terenie 38 powiatów. Na liście znalazły się także m.in. Grudziądz, Sopot, Piotrków Trybunalski, Suwałki, Kielce a także Koszalin.

Jak powiedział podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki od soboty w kraju strefa żółta obowiązywałaby w ponad 100 powiatach. To właśnie dlatego zdecydowano się o jej wprowadzeniu na terenie całego kraju.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj