Wojskowy sposób na zaśnięcie w 2 minuty. Metoda jest stosowana przez żołnierzy armii USA.

Stresujący tryb życia a także wiele godzin spędzanych przed ekranami smartphone’ów i komputerów powodują trudności z zasypianiem. Istnieje wojskowa metoda zasypiania w ciągu zaledwie dwóch minut. Ten sposób stosowali amerykańscy wojskowi.

W sieci można odnaleźć wzmianki, że na świecie istnieje metoda, która pozwala zasnąć w ciągu dwóch minut. Opis odnaleziono w książce z 1981 r. pod tytułem: „Relax and Win: Championship Performance”.  Według autorki, Sharon Ackman:

W pewnej lotniczej jednostce wojskowej opracowano metodę, która pozwala zasnąć zarówno w dzień, jak i w nocy, niezależnie od okoliczności, w dwie minuty. Sześć tygodni praktykowania  sposobu przyniosło rezultaty. 96 proc. pilotów z tej jednostki potrafiło zapaść w sen w ciągu dwóch minut, a nawet w krótszym czasie. W dodatku nie przeszkadzał im hałas, a także wypicie kawy.

Metoda na zasypianie amerykańskich wojskowych. Kluczem jest oczyszczenie umysłu ze wszystkich myśli.

Sposób na zasypianie amerykańskich żołnierzy jest dość prosty. Pierwszym krokiem jest całkowite oczyszczenie umysłu. Należy rozluźnić mięśnie twarzy, ramion, klatki piersiowej i nóg.  Następnie w ciągu 10 kolejnych sekund należy oddalić od siebie wszystkie myśli.

Według Ackman, metoda okazała się skuteczna u żołnierzy, którzy nie mogli zasnąć po traumatycznych przeżyciach na polu bitwy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj