Wybory w USA. Joe Biden nowym prezydentem USA. [Aktualizacja]
Jak potwierdzają amerykańskie stacje NBC, CBN oraz ABC Joe Biden został nowym prezydentem USA.

-To w zasadzie pewne. Joe Biden utrzyma zwycięstwo w Georgii, Arizonie i Nevadzie. Prawdodpobnie zwycięży także w Pensylwanii. Z kolei Donald Trump może liczyć na Alaskę oraz Karolinę Północną. W tej sytuacji Biden wygra wybory w USA stosunkiem głosów elektorów 306:232. Z kolei jeśli Trump wygrałby jednak w  Pensylwanii, to nadal Joe Biden wygrywa wybory w USA w stosunku 286:252.

Joe Biden nowym prezydentem USA? Trump walczy w sądach.

Jeśli słowa eksperta się potwierdzą, to Donaldowi Trumpowi pozostaje droga sądowa. Jednak do tej pory wszelkie sprawy kończyły się albo przegraną Trumpa, albo nakazami na jego korzyść, które minimalnie lub w żadnym stopniu nie wpływały na rezultat głosowania.

-Te sprawy dały Trumpowi i jego zwolennikom narzędzie do forsowania fałszywych twierdzeń, że liczenie kart do głosowania otrzymanych po dniu wyborów jest nielegalne lub stanowi dowód oszustwa. W czwartkową noc prezydent wielokrotnie kłamał, oskarżając Demokratów o próby ‚sfałszowania’ wyborów, powołując się na ‚tajemnicze karty do głosowania’ i ‚tajne pomieszczenia do liczenia głosów’ – pisze buzzfeednews.com

Joe Biden nowym prezydentem USA?Wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Mapa wyników wyborów prezydenckich w USA

Jeśli nie będzie już żadnej niespodzianki podczas liczenia głosów, to finalnie tak będzie wyglądała mapa z wynikami wyborów w USA.

W najnowszej historii wyborów w USA praktycznie nie zdarzało się aby urzędujący prezydent sprawował swój urząd tylko przez jedną kadencję. Ostatnim z prezydentów USA, który nie zdołał uzyskać reelekcji był George Bush Senior (kadencja 1989-1993). Jeśli Joe Biden zostanie nowym prezydentem USA, Donald Trump będzie pierwszym od 27 lat prezydentem, który nie mieszkał w Białym Domu przez 8 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj